top of page

תפריט אימונים? יש לכם! ותפריט תזונה?

המון מתאמנים מתגאים בנתונים (המרשימים!) הבאים: "אני מתאמן לפחות 4 פעמים בשבוע באימוני כוח", "תוך חודש הכפלתי את כמות החזרות ו


הסטים", "אני כובש את מטרות האימון שלי בעקביות כבר חצי שנה" והרשימה עוד ארוכה. ואכן, בכל הקשור ל"תפריט האימונים" (אם תרצו, תוכנית האימונים), מסתמנת מודעות גבוהה ודבקות מעוררת השראה.

עם זאת, לא כל המתאמנים (ואנו מתנצלים מראש בפני אלו שכן), מעניקים את אותה החשיבות לתפריט ההכרחי הנוסף – תפריט התזונה ("אחטוף כבר משהו אחרי האימון, בזרימה"). את תפריט האימונים בונה לכם המאמן האישי. ואת תפריט תז

ונת הספורט? תזונאית ספורט!

תזונת ספורט – את מי היא צריכה לעניין?

אתם בטח מבינים כבר מהשם למי היא מיועדת: לכל מי שעוסק בספורט באופן תחרותי/אינטנסיבי. לכל מתאמן ישנן מטרות ספציפיות, כאשר כבישתן מותנית בין היתר בתפריט תזונה מתאים. המטרות יכולות להיות חיטוב, ירידה במשקל, עלייה במשקל או שמירה על משקל. תפקידה של התזונאית לבנות תפריט שיקדם אתכם אל עבר המטרות. תזונה מאוזנת, מדויקת (!) ומתאימה למאפייניו וצרכיו הפיסיים של המתאמן, תיצור אפקט משולש אדיר:

  • אנרגיה גבוהה יותר באימונים (אנרגיה = יעילות!)

  • תהליכי התאוששות קלים עד לא מורגשים

  • כששני אלו מתקיימים, הסיכוי לכבוש את המטרות – עולה

בניית תפריט ספורט – איך היא עובדת?

לפני הכל: עליכם לבחור תזונאית ספורט מוסמכת, כאשר כדאי לתת עדיפות לתזונאית מומלצת ובעלת ניסיון. תחילה, התזונאית תבנה "פרופיל מתאמן" שיאפשר לה לבנות תפריט תזונה מתאים. הפרופיל נבנה בהתאם לנתונים האישיים שלכם: מין, משקל וגובה, מספר האימונים השבועי, סוג האימונים, משך האימונים (עשרים דקות או שעתיים?). כמו כן, נלקחים בחשבון הנתונים הבאים: אורח חיים (לדוגמא: אוכלים לפי דיאטת קיטו), רגישויות מסוימות למזון (לדוגמא: רגישות לאגוזים), העדפות באוכל, מספר הארוחות שאתם אוכלים ביום וכן הלאה.

דברים שחשוב לדעת על תפריטי ספורט:

  • יתכן והתפריט שיוצע לכם לא יהיה קבוע לכל השבוע, אלא לפי ימים. הרציונאל: התאמת תפריט בהתאם לסוג האימון שאתם מבצעים בכל יום וכמות הקלוריות שאתם שורפים.

  • נכון, ישנם המון תפריטי ספורט ברשת, אך אף אחד מהם לא מותאם לכם באופן אישי. תפריט הנתפר למידותיכם בהכרח יהיה אפקטיבי יותר, זכרו זאת

  • חשוב לעדכן את התזונאית לפחות אחת לחודש בתחושותיכם הפיסיות (שבעים ומרוצים או עייפים וחלשים?), מידת ההנאה מהתפריט ובעיקר – אם הוא אכן מקדם אתכם אל עבר מטרותיכםהאם יש מקום לאבקות וחטיפי בחלבון בתפריטי ספורט?

לא רק שיש להם מקום, אלא שהתפריט נבנה תוך התחשבות מלאה בהם! באופן טבעי, תזונאית הספורט תעניק חשיבות אדירה לצריכת החלבון היומית (ואף תמליץ לכם על הכמות המדויקת לכם). במסגרת התפריט יוצעו לכם שלל אפשרויות לצריכת חלבון – מביצים קשות ועד סלמון אפוי. כמו כן, יוצע לכם לבצע "השלמות" באמצעות שייק חלבון (25.3 גרם חלבון בשייק), לצרוך חטיפים איכותיים עשירים בחלבון וכיוצא בזה.

אז איך אתם אוהבים את שייק החלבון שלכם – בטעם מייפל וקינמון, שוקולד סופלה, קצפת ועוגיות או עוגת וניל? לשאלות, ייעוץ או המלצות על מוצרים, התקשרו – 03-527-8104


Comments


bottom of page